fbpx

O blogu a autorce

Vítejte na blogu nejezblafy.cz

O BLOGU:

A proč vlastně “nejez blafy”?  V dnešní době plné spěchu my lidé rádi zapomínáme stravovat se tak, aby to bylo v souladu se zdravým životním stylem. Všichni se za něčím honíme a sami zapomínáme sami na sebe. Na to, co je opravdu důležité – naše zdraví a celková psychická pohoda.

Vždyť v dnešní době se zjišťuje, že výživa je opravdu základ všeho. To, jak se stravujeme, jak se pohybujeme, jestli kouříme či pijeme alkohol, bereme drogy, ovlivňuje velkou měrou rozvoj civilizačních chorob v budoucnosti. Mezi tyto choroby můžeme zařadit diabetes mellitus, obezitu, aterosklerózu, hypertenzi, některá onkologická onemocnění, osteoporózu nebo například deprese.

Tento blog jsem založila za účelem toho, abych svým čtenářům pomohla lépe se orientovat ve světě výživy. Protože jak každý ví, v dnešní době se vyskytuje nepřeberné množství informací, které si běžný smrtelník neumí přetřídit a pak tedy nikdy neví, které informace jsou pravdivé a které ne.

Dalším důvodem založení tohoto blogu bylo to, že jsem vášnivý pekař a ráda se tedy budu s vámi dělit o moje recepty 🙂

O MNĚ:

Mé jméno je Míša a mám vystudovaný bakalářský obor Nutriční terapeut na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Dále jsem vystudovala navazující magisterský obor Výživa a potraviny na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů na České zemědělské univerzitě. Nyní mi zbývá dopsat diplomovou práci a udělat státnice na dalším navazujícím magisterském oboru Nutriční specialista na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

Výživou se zabývám intenzivně posledních 7 let. Je to studium na celý život, které mě ale naplňuje a budu velmi ráda, když své znalosti a vědomosti získané při studiu na vysoké škole i samostudiem budu moct někomu dál předat.

Doufám tedy, že můj blog pro mé čtenáře bude přínosem a přeji Vám všem hezkou návštěvu! 🙂

 

Míša.